Despre phpBB.ro

Discuţii libere referitoare la forumul phpBB şi comunitatea phpBB Romania.
Reguli forum
Aveti o problema si vreti sa primiti ajutor? Click aici ! Nu uitati si de regulamentul forumului !
Scrie răspuns
flowers
Administrator
Administrator
MOD: Nu
Server: Windows
Nivel phpBB: Mediu
Nivel php: Mediu

Mesaj de flowers » 08-Iul-2004, 01:07:38

mjr scrie:fiecare dintre noi cunoastem continutul unui fisier lang_. nu cred ca are sens sa trintesti aici tot continutul fisierului.
Cred ca pana la urma rezultatul final conteaza, consumatorii pe phpBB sa beneficieze de un lang_main corect dpdv lingvistic. Daca tot te-ai uitat la fisier mereu, de ce nu ai observat gresala? Ai ocazia acum sa-l mai citesti o data. :P

MJR
Fost coleg
Fost coleg

Mesaj de MJR » 08-Iul-2004, 01:17:16

eu am vrut doar sa spun ca nu cred ca o sa stea cineva sa citeasca aici acest fisier. si daca tot ai sesizat si pina acum erorile de traducere din phpbb [fapt pentru care te felicit ca ai avut rabdarea sa le sesizezi]... puteai sa o faci concret cu ceea ce era de corectat, asa cum ai facut-o si pina acum, ca doar nu o fi tot fisierul ala plin de greseli.

asta am vrut sa spun...

flowers
Administrator
Administrator

Mesaj de flowers » 08-Iul-2004, 11:35:03

mesaj trunchiat de administrator
Pot sa stiu si eu ce prevederi din Regulament forum am incalcat?

Apropo BuGsY pe acolo scrie
Imaginile personale (avatarurile) nu trebuie să depasească 60kB şi 100x100 pixeli, de asemenea nu folosiţi animatii gif pentru avataruri.
Nu-i asa ca ai gif animat in avatar? :P

Nu e prima oara cand am intalnit astfel de cazuri in care superiorii incalca regulile, iar soldateii sunt sanctionati fara nici o baza. Este o problema de mentalitate, sper sa se rezolve in timp.

BuGsY
Fost coleg
Fost coleg

Mesaj de BuGsY » 08-Iul-2004, 11:40:09

Am dat şpagă pentru a îmi fi permis să am acest avatar. ;)

flowers
Administrator
Administrator

Mesaj de flowers » 08-Iul-2004, 11:49:24

mjr scrie:eu am vrut doar sa spun ca nu cred ca o sa stea cineva sa citeasca aici acest fisier.
Ai avut dreptate, n-a stat nimeni sa-l citeasca, mesajul a fost trunchiat. In felul asta nu va putea nimeni sa vada erorile. Totul este perfect facut, nu e nevoie de nici o schimbare.
si daca tot ai sesizat si pina acum erorile de traducere din phpbb [fapt pentru care te felicit ca ai avut rabdarea sa le sesizezi]...
Pur si simplu am pus pe net un forum si mi-a sarit in ochi. Nu am chiar asa de multa rabdare si nici timp sa iau fiecare fisier si sa gasesc greselile.
puteai sa o faci concret cu ceea ce era de corectat, asa cum ai facut-o si pina acum, ca doar nu o fi tot fisierul ala plin de greseli. asta am vrut sa spun...
Asa s-a si facut, concret. Erau subliniate exact cuvintele si locatia lor in lang_main. Iti vine sa crezi sau nu, fisierul ala e plin de greseli.

flowers
Administrator
Administrator

Mesaj de flowers » 08-Iul-2004, 11:53:35

BuGsY scrie:Am dat şpagă pentru a îmi fi permis să am acest avatar. ;)
Spaga, bacsis, mita, spert, ciubuc, pile, relatii, mafie... :lol: E clar, traiesti in Romania!

bogdan
Administrator
Administrator
Versiune: 3.0.11
MOD: Da
Server: UNIX/Linux
Nivel phpBB: Experimentat

Mesaj de bogdan » 08-Iul-2004, 15:13:16

flowers scrie:
mjr scrie:eu am vrut doar sa spun ca nu cred ca o sa stea cineva sa citeasca aici acest fisier.
Ai avut dreptate, n-a stat nimeni sa-l citeasca, mesajul a fost trunchiat. In felul asta nu va putea nimeni sa vada erorile. Totul este perfect facut, nu e nevoie de nici o schimbare.
si daca tot ai sesizat si pina acum erorile de traducere din phpbb [fapt pentru care te felicit ca ai avut rabdarea sa le sesizezi]...
Pur si simplu am pus pe net un forum si mi-a sarit in ochi. Nu am chiar asa de multa rabdare si nici timp sa iau fiecare fisier si sa gasesc greselile.
poti sa ne semnalizezi erorile; exact ce si unde trebuie corectat; cand se strang mai multe, o sa trecem la modificari !

flowers
Administrator
Administrator

Mesaj de flowers » 03-Aug-2004, 08:54:08

Verificati arhiva phpBB-2[1].0.8-patch.zip (Mirror-uri: Descarcare fisier, Locaţie mirror: phpBB.ro ) de la Download -> PhpBB -> Versiunea curentă -> PhpBB 2.0.10 Changed Files Only (arhivă .zip). N-ar trebui sa fie acolo.

flowers
Administrator
Administrator

Mesaj de flowers » 03-Aug-2004, 15:35:47

Update Instalarea forumului phpBB - instalare noua

Instalarea forumului phpBB - instalare noua
Obs.: instructiunile sunt date pentru o instalare in limba romana!

1. download arhiva phpBB de pe siteul comunitatii phpBB: dload.php?action=category&cat_id=18
  • ultima versiune este 2.0.8 (10 mai 2004);
  • arhiva nu contine fisierele de limba romana;
  • detalii despre pachetele phpBB - in limba romana - se gasesc la: dload.php?action=category&cat_id=19 .
2. download pachetele de limba romana:
  1. de pe siteul comunitatii romanesti phpBB: dload.php?action=category&cat_id=19 ;
  2. download pachetele de limba romana de pe site-ul phpBB.com.
Obs.: instructiunile sunt date pentru o instalare in limba romana!

1. download arhiva phpBB de pe site-ul comunitatii phpBB: Download -> PhpBB -> Versiunea curentă 2. download pachetele de limba romana:
  1. de pe site-ul comunitatii romanesti phpBB: Download -> PhpBB -> Fişiere de localizare în limba română;
  2. download pachetele de limba romana de pe site-ul phpBB.com.

bogdan
Administrator
Administrator
Versiune: 3.0.11
MOD: Da
Server: UNIX/Linux
Nivel phpBB: Experimentat

Mesaj de bogdan » 20-Aug-2004, 14:11:52

done ! ;)

Scrie răspuns

Înapoi la “Despre phpBB”