Problema setari impotriva botilor

Folosiţi acest forum pentru a discuta problemele apărute în timpul folosirii forumului phpBB 3.0.x.
Reguli forum
Aveti o problema si vreti sa primiti ajutor? Click aici ! Nu uitati si de regulamentul forumului !
Închis
#Chase
Nou venit
Nou venit
Versiune: 3.1.x
MOD: Nu
Server: Windows
Nivel phpBB: Mediu
Nivel php: Mediu

Problema setari impotriva botilor

Mesaj de #Chase » 28-Iun-2016, 12:28:16

Salutare.
M-am gandit la mai multe metode pentru prevenirea botilor (si nu numai), asa ca m-am hotarat ca la inregistrarea unui jucator sa atasez o intrebare la care acesta sa raspunda (aceasta setare am facut-o astfel: ACP -> General -> Setari impotriva botilor de spam -> Componente disponibile -> Intrebari & Raspunsuri -> configurare. Aici am pus o intrebare, alaturi de un raspuns si am dat executa).
Problema intalnita este aceasta: Dupa setarile pe care le-am precizat si mai sus, am vrut sa testez si m-am delogat de pe contul meu si am dat pe Inregistrare. In loc de intrebarea pe care am setat-o eu din ACP, imi aparea: Codul de confirmare:, iar langa un camp liber (tin sa precizez ca nici macar imaginea cu acel cod nu aparea). Poate va ajuta si o poza:
1. https://s32.postimg.org/wep62bkfp/image.png
2. https://s31.postimg.org/q7vlqjmiz/image.png

Iar daca schimb inapoi pe imagine GD, imi apare imaginea cu acel cod.
Ce rezolvare ar avea?

Ivan Petre Paul
Moderator
Moderator
Versiune: 3.1.10
MOD: Da
Server: UNIX/Linux
Nivel phpBB: Experimentat
Nivel php: Puţin experimentat

Re: Problema setari impotriva botilor

Mesaj de Ivan Petre Paul » 11-Iul-2016, 19:00:02

Pare că tema forumul nu este actualizată pentru a fi compatibilă cu versiunea phpBB utilizată (vezi knowledge/kb_show.php?id=146).
Ce versiune phpBB folosești și care este tema utilizată? Eventual lasă un link către forum.
phpBB România will rise again. Soon.. Stay close! @phpbb.ro

Închis

Înapoi la “3.0.x Funcţionare”